Objavljeno: 20. 10. 2018 u 15:11h
Iako su stanovnici Republike Srpske i BiH mislili da su najnekreativnije šifre za bežični internet “otegle papke”, brojni vlasnici lokala i drugih ugostiteljskih objekata i dalje nerviraju sa onima tipa “pitaj-konobara”, “daj marku”, “daj-pola-marke”!
Tako u Banjaluci, Sarajevu i Mostaru i sada ima mnoštvo lokala u kojima su šifre za wi-fi otrcano: plati-pa-klati, nemaš-pojma, što pitaš…
Goste izuzetno nerviraju i šifre: naruči piće, nema šifre, šta će ti, kome treba, pitaš mene, ne znam ništa, kucaj bilo šta…
“Pitaj konobara je ubjedljivo najnekreativniji, najogavniji i najšabanskiji naziv šifre za bežični internet. Čim to čujem odmah znam gdje sam došla i gdje više nikada neću doći, pogotovo ako je riječ o restoranu. Ne mogu vjerovati, ali rijetko se u našem gradu može čuti dobra, jednostavna pa i zanimljiva šifra” – kaže Banjalučanka Aleksandra M.
Inače, besplatan wireless postao je standard i stvar bez koje se ne može u lokalima i drugim ugostiteljskim objektima, pa se od konobara uz kafu prvo traži šifra za internet.
Postoje i Fejsbuk grupe gdje se prikupljaju i javno objavljuju šifre za povezivanje na wi-fi internet mreže, a koliko je wireless postao važan govori i anegdota: Na krsnoj slavi gost pita domaćina -imaš li šifru? Gazda kaže: *ebi je, pričaj s ljudima, a gost će: Da li se to piše malim ili velikim slovima..?
S druge strane, pojedini restorani kod nas i u inostranstvu počeli su da zabranjuju bežični internet u svojim objektima.
Izvor: Srpskacafe/ M. Čabarkapa
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.